חייגו

כניסה לתאילנד בתקופת קורונה – המדריך המלא

מעודכן ל1 באוקטובר 2021.
כך תיכנסו לתאילנד בלי בידוד. תאילנד היא אחת המדינות היחידות באסיה שמכניסה תיירים מחוסנים ללא צורך בבידוד, במדריך הבא נעשה לכם סדר ונענה על כל השאלות, אגב אם ממש אין לכם כח להתעסק בכל הניירת המסובכת ולקרוא על התהליך, צרו קשר עכשיו בלינק או בואטספ, ואנחנו נדאג לכם להכל, אתם רק צריכים להיות מחוסנים פעמיים.

מה אני צריך כדי להיכנס לתאילנד בתקופת קורונה?

כדי להיכנס לתאילנד תצטרכו להגיש בקשה לקבלת COE – אישור כניסה לתאילנד דרך השגרירות, את התהליך המסובך אנחנו עושים לכם ודואגים שתקבלו את כל האישורים.

כדי להגיש את הבקשה תצטרכו לשלוח לנו:
צילום דרכון.
תעודת מתחסן (לנוסע מעל גיל 18).
ביטוח טיולים מכסה קורונה – ניתן לסגור דרכינו.
כרטיס טיסה לתאילנד.

האם תאילנד פתוחה לתיירים ומשפחות עם ילדים?

כן, תאילנד נפתחה לתיירים מחוסנים החל מה 1 ביולי.
כל מי שמעל גיל 18 ומחוסן לפחות פעמיים יכול להיכנס, ילדים לא מחוסנים מתחת לגיל 18 יכולים גם להיכנס, בתנאי שהם מלווים בהורים מחוסנים.

האם מחלימים יכולים להיכנס?

מחלימים שמחוסנים פעמיים, יכולים להיכנס לתאילנד.

התחסנתי 3 פעמים, האם יש לי יתרון?

כרגע לא, ישראל היא המדינה היחידה בעולם שנותנת חיסון 3 ולכן אין התייחסות מצד תאילנד, כדי להיכנס לתאילנד אתם חייבים להיות מחוסנים לפחות פעמיים.

האם יש בידוד בתאילנד ומה תנאי הכניסה בתאילנד?

אין בידוד בתאילנד למחוסנים, הכניסה לתאילנד דרך האי המופלא פוקט בלבד (טיסות ישירות של אל על יוצאות מספר פעמים בשבוע), ישנה חובה לשהות באי פוקט לפחות 7 לילות ללא בידוד! לאחר השלמת 7 לילות באי פוקט ו2 בדיקות קורונה שליליות, אתם חופשיים לטייל היכן שתרצו וכמה שתרצו ללא שום הגבלה.

משפחות עם ילדים עד גיל 18 שאינם מחוסנים, מחוייבים לשהות ביעדים המאושרים 10 לילות – 7 לילות באי פוקט לפחות ללא בידוד! ועוד 3 לילות לבחירתם באחד מהיעדים המאושרים ללא בידוד – קו יאו יאי, קאו לאק, קופיפי, קראבי, קוסמוי, קופנגן, קו טאו. לאחר השלמת 10 לילות ביעדים מאושרים ו2 בדיקות שליליות אתם חופשיים לטייל היכן שתרצו וכמה שתרצו.

כניסה לתאילנד קורונה
כניסה לתאילנד – מקור משרד התיירות התאילנדי

האם אני יכול לעבור ליעד אחר לפני סיום 7 לילות בפוקט?

לא. התוכנית דורשת שיהיה של 7 לילות בפוקט ו2 בדיקות שליליות לפני מעבר.

האם אני יכול לשהות בכל מלון שארצה?

לא. חייבים לסגור מלונות מאושרים SHA PLUS שאושרו על ידי משרד הבריאות המקומי בלבד, רוב המלונות הגדולים והמפנקים בתאילנד קיבלו אישור כזה, האישור אומר שכל הצוות במלון מחוסן פעמיים ועומד בתנאי התו הירוק התאילנדי של שמירת בטיחות הקורונה.

האם צריך להזמין מלונות מראש?

כן, חובה להזמין מלונות מאושרים SHA PLUS מראש, לפחות 7 לילות ראשונים, קבלת COE מהשגרירות תלוי בהזמנת מלונות מראש ל 7 לילות ראשונים לפחות. משפחות עם ילדים לא מחוסנים מחוייבים להזמין מראש מלונות ל10 לילות ראשונים.

כמה בדיקות קורונה עושים בתאילנד?

כל מי שמעל גיל 6, חייב לעשות 2 בדיקות קורונה במהלך החופשה בתאילנד, עלות 2 בדיקות היא 5,200 באט (520 שח) ואותם יש לשלם מראש בעת הגשת COE.

הבדיקות נעשות ביום הנחיתה, וביום ה 5 או 6, המערכת אוטומטית ובוחרת לכם את התאריכים לפי זמינות והיעד שאתם שוהים. כמובן שגם על עניין הבדיקות אנחנו דואגים לכם ומזמינים לכם מראש.

ילדים מתחת לגיל 6 עושים בדיקה אחת בנחיתה בשדה בפוקט בעלות של 2,400 באט (240 שח).

האם ניתן להוזיל את מחירי הבדיקות בתאילנד?

לא, זהו המחיר הרשמי תחת פיקוח ממשלת תאילנד, חבילה של 2 בדיקות עולה 5,200 באט (520 שח), זה אכן נשמע טיפה יקר, אבל אם מחשבים את כל החבילה ביחד, כולל עלות המלונות הזולה מאוד בתקופה זו והמחירים מאוד זולים בתאילנד, זה בהחלט משתלם.

מה קורה אם יוצאים חיוביים בבדיקת הקורונה?

כמו לטייל בכל העולם בתקופות קורונה גם בתאילנד יש סיכוי לצאת חיוביים באחת מבדיקות הקורונה. מה קורה במצב כזה? אתם תתבקשו להישאר בחדר המלון ותצטרכו לעשות בדיקה נוספת מיד, אם גם בבדיקה זו תצאו חיוביים, תצטרכו לעבור לבידוד באחד מבתי החולים הבינלאומיים להשלמת 14 ימי בידוד וקבלת בדיקת קורונה שלילית. כמובן שביטוח הטיולים יכסה את הוצאות בית החולים.

שאר חברי המשפחה שהיו אתכם במגע לפי הצורך יתבקשו להישאר בבידוד גם כן 14 יום במלונות בידוד מיוחדים. אם אחד הילדים יוצא חיובי, אז אחד ההורים מתלווה אליו בבית החולים במהלך הבידוד – בתאילנד לא מפרידים בין ילדים והורים.

מה המצב בתאילנד?

כ 40% מהעסקים פתוחים בלבד וזה בפוקט, רוב האטרקציות בפוקט פתוחות, והמלונות עובדים כרגיל. זוהי לא תאילנד שהכרנו לפני הקורונה: חיי לילה נכון לכתיבת כתבה זו סגורים וברים עובדים במתכונת של מסעדות ומגישים אלכוהול בכוסות פלסטיק.

ביעדים אחרים כמו קוסמוי וקופנגן פחות מ 40% מהעסקים פתוחים אך מדי שבוע יותר ויותר מקומות נפתחים. ישנם מספיק מסעדות ומסאז'ים בכל יעד שתגיעו אליו וכמובן גם מספיק אטרקציות בעיקר בפוקט. חופי הים פתוחים ללא שום הגבלה וכך גם כל המסעדות, הבריכות והמתקנים בבתי המלון.

האם מומלץ להגיע לתאילנד?

החוויה היא שונה, זו לא תאילנד שהכרנו בטרום קורונה, אבל יש לה גם המון יתרונות, הטבע והחופים חזרו ביופיים ליופי של לפני 20 שנה, המחירים ירדו ונהיו יותר אטרקטיביים והתאילנדים נהיו יותר נחמדים ורק מחכים לתיירים. זה בהחלט חוויה שונה, אך עדיין תיתן לכם את הקסם של תאילנד.
באופן אישי, לדעתי למשפחות זוהי תקופה מעולה להגיע, לצעירים שמחפשים חיי לילה עדיין לא.

כניסה לתאילנד בקורונה
החופים בפוקט השדרגו עוד יותר – הקסם של תאילנד

מה מספרים התיירים מישראל?

כ 4,500 תיירים מישראל נכנסו לתאילנד בחודשי יולי-ספטמבר 2021. ליווינו כ 1,000 תיירים, בעיקר משפחות. הרוב המוחלט בהחלט שמח שלקח החלטה והגיע לתאילנד, הם זכו בפינוק אישי מצד כל נותני השירות בתאילנד, שדרוגים ופינוקים במלונות, יחס של מלאכים בכל האטרקציות והמסעדות שאליהם הגיעו, ומחירים זולים מאוד כאלו שלא יחזרו כנראה לעולם.

לסיכום:

כדי להיכנס לתאילנד בתקופת הקורונה תצטרכו:

להגיש COE דרך השגרירות.
להזמין מלונות מאושרים SHA PLUS מראש.
להזמין מראש 3 בדיקות קורונה בתאילנד דרך מערך הבדיקות של PSAS.
לרכוש ביטוח טיולים מכסה קורונה.
להיות מחוסנים פעמיים לפחות (נוסע מעל גיל 18).
לעשות בדיקת קורונה עד 72 לפני הטיסה.

נשמע לכם מסובך? אל תשברו את הראש, צרו קשר מיד, אנחנו דואגים לכם לכל התהליך לכם נשאר רק לדמיין את עצמכם על החוף בפוקט עם קוקוס ביד.

נהנתם? שתפו עם אחרים...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

נהנתם? שתפו עם אחרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים אחרונים

תאילנד

דילים לתאילנד

תאילנד נחשבת לאחד היעדים הפופולריים ביותר בקרב המטיילים הישראלים. אחת הסיבות העיקריות שהופכת את תאילנד

קרא עוד »

עקבו אחרינו

ערוץ היוטיוב

לפרטים והזמנות צור קשר

*עד 30% חיסכון
בהזמנת חופשה לתאילנד