fbpx

טיסות פנימיות בתאילנד

טיסות פנים בתאילנד

טיסות פנימיות בתאילנד

תאילנד, אחת המדינות המתויירות בעולם, התאילנדים הבינו שעל מנת שהתיירים הרבים יספיקו לבקר בכמה שיותר יעדים, יש להעמיד לרשותם כמה שיותר טיסות פנימיות בתאילנד. רצוי גם שיהיה נמל תעופה בכל עיר תיירותית . כאשר מדברים על טיסות פנים בתאילנד מדובר על טיסות שאיתן ניתן לחצות את תאילנד לאורכה ולרוחבה במחירים זולים יחסית, לחסוך זמן רב לעומת נסיעות ארוכות ברכבת או באוטובוס. את הנתון הזה לקחתי בחשבון, כשהתפניתי לתכנן את הטיול הפנימי הראשון עם הילדים בתאילנד. הביקוש הגדול לטיסות יוצר תחרות בין חברות התעופה, מה שמביא לתחרות בין חברות סדירות לחברות לואו קוסט קוסט (Low Cost) על הלקוחות, בסופו של דבר אנחנו הצרכנים יוצאים מורווחים.

שדה התעופה בבנגקוק

התכנון היה, לטוס מבנגקוק לצ'אנג מאי בצפון, משם לטוס לפוקט בדרום. מפוקט טיסה חזרה לבנגקוק. בהנחה שאתם רוצים לחזור לישראל בתום הטיול, תתכננו שנקודת הסיום בטיסות הפנים תהייה בבנגקוק. בבנגקוק נמל תעופה בינלאומי "סוברנאפום" (Suvarnabhumi Airport) מהגדולים במזרח אסיה, המשמש גם לטיסות פנים כמו בנגקוק אירוויז ותאי אירוויז, השדה החדש יחסית והמודרני הינו אחד הגדולים במרכז במזרח אסיה, ממוקם מרחק של פחות משעת נסיעה ממרכז בנגקוק.

שדה התעופה דון מואנג בבנגקוק

טיסות פנים זולות בתאילנד

 נמל תעופה נוסף בבנגקוק הוא דון מאונג (Don  Muang), גם הוא בינלאומי המשמש בעיקר לטיסות פנים (מרוחק כשעת נסיעה ממרכז בנגקוק). הטיסה "שלי" לצ'אנג מאי (טיסה של כשעה ורבע) יצאה מנמל התעופה דון מואנג. בחרתי לטוס בחברת הלאו קוסט אייר אסיה, מסתבר שזה היה הימור מוצלח מכמה היבטים. האחד, "חוקי התעופה" בתאילנד, ככול שאתה מקדים לרכוש את כרטיס הטיסה, מחירה זול יותר, ההיגיון פשוט, אין בעיה של איוש טיסות תאילנד מוצפת בתיירים. הביקוש פעמים רבות עולה על ההיצע, וחברות התעופה רק ממתינות שתרכוש כרטיס טיסה ברגע האחרון כדי להעלות את המחיר. השני, הטיסה בחברת Air Asia התגלתה כנעימה ביותר, והשירות הניתן לך כנוסע מפתיע בנדיבותו.

Nok Air

טיסה פנימית תאילנד

חברה נוספת הטסה מנמל תעופה דון מאונג היא חברת הלאו קוסט Nok Air, השדה נוח ופחות עמוס מזה החדיש יותר. כשבחרתם לטוס מבנגקוק, שימו לב מאיזה שדה תעופה ממריאה טיסת הפנים שלכם, מומלץ להגיע לטיסות הפנימיות כשעתיים לפני הטיסה, למרות העומס היחסי בנמלי התעופה ברוב עונות השנה זמן ההמתנה סביר ביותר. אפשר להגיע לנמלי התעופה באמצעות רכבת, אטובוסים, שאטלים ומונית.

Bangkok Air

יעד נוסף לטיסת פנים מבנגקוק, קוסמוי (כשעה ורבע טיסה) , שדה התעופהשל קוסמוי קולט גם טיסות ממדינות האזור, נמל התעופה הקטן הממוקם בצפון מזרח האי נחשב לאחד היפים בתאילנד ואולי בעולם כולן. את הטיסות לקו סומוי מבצעת חברת בנגקוק אירוייז, חברה שמוגדרת חברה סדירה אבל גם חברת בוטיק, החברה גם מחזיקה בבעלות על שדה התעופה. בטיסה לקו סומוי, רצוי מאד להזמין טיסה מראש (המחיר רק מטפס ככול שמתקרבים למועד הטיסה).

יעדים נוספים מבנגקוק הם: פוקט, קראבי (Karbi) וסורטאני (Surat Thani). הטיסה לכל יעדים אילו אורכת כשעה ורבע. מלבד מבנגקוק (שלוש חברות תעופה שטסות מהשדה  Thai Airways ,Bangkok Airways Air Asia), אפשר לטוס לקראבי שקולט טיסות בינלאומיות  גם מקוסמוי, נמל התעופה ממוקם כ 15 ק"מ צפונית מזרחית ממרכז העיר ומשמש גם כמעבר לקו פאנגן וקו סומוי.

טיסה לצ'אנג מאי ניתן לטוס מכל היעדים בתאילנד והיא עורכת בדרל כלל כשעתיים.

Phuket International Airport

טיסות פנים זולות בתאילנד

 אפשר כמובן לטוס בטיסות פנימיות לא רק מבנגקוק, אני טסתי מנמל התעופה בצ'אנג מאי ( טיסות פנימיות נוחתות מבנגקוק, קו סומוי, פוקט), שדה קומפקטי נוח ויעיל שמרוחק רק 4 ק"מ ממרכז העיר לפוקט. אורכה של טיסה כזו כשעתיים. נמל התעופה בפוקט (Phuket International Airport HKT)  הוא השני בגודלו בתאילנד, נוחתות בו טיסות בינלאומיות וטיסות פנימיות והוא יחסית נוח. בפחות משעה תוכלו להגיע לצד המערבי או המזרחי של האי.

בשורה התחתונה, רובם ככולם של נמלי התעופה בתאילנד נוחים ויעילים(תופתעו לגלות באיזו מהירות פורקים בהם מזוודות למסוע).המסקנה שלי במיוחד בטיסות פנימיות, ככול שתקדימו להזמין, כך תהנו ממחיר זול יותר בטח  במידה  אם אתם מתכננים מספר טיסות פנימיות ורוכשים חבילת טיסות מראש.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google

השאר תגובה

לפרטים והזמנות צור קשר

*עד 30% חיסכון
בהזמנת חופשה לתאילנד